Denizli Egem Evden Eve Nakliyat
Denizli Denizli Egem ..

Defter yazısı bulunamadı..

gamze
Egem Nakliyat bize eşyaları sağlam teslim etmedi. Suçu kabul etmiyorlar. Çok şikayet yorumu okudum. Benim televizyonum paramparça bunun maliyetini karşılasınlar. Tehditlere boyun eğmeyeceğim. Hakkımı sizde bırakmayacağım.
nilgün
Denizli Egem Nakliyat ile eşyalarımı 850 TL karşılığında taşımak için sözlü olarak anlaştık (2+1 evden asansörle alacak eşyalarımı 3+1 eve merdivenlerden taşıyacakmış). Kırılacak eşyalarımı özenle kutuya koydum ve üzerine kırılacak diye tahta kalemi ile yazdım. Taşınmadan bir gün önce nakliye firması sahibi T** bey beni arayarak 50 TL daha ver senin eşyaları da asansörle taşıyalım dedi (sanki benim vereceğim 50 TL ile asansör tutacak). Ben de hiç itiraz etmeden eşyalarım zarar görmesin diye taşınacağım eve asansör kurulması için 50 TL daha verdim ve 900 TL'ye anlaştık. Taşınma günü geldiğinde tam söyledikleri saatte geldiler. Her biri bir odaya dağıldı. Mutfak masası sandalyelerimizi sarmadan kamyona yüklediler, buzdolabını sarmadan balkona çıkardıkları için mobilyaların taşınması sırasında koltuğun ayağını buzdolabına vurdurarak dolabın kapağını göçerttiler. Biz eşyaları hızlı taşırız diye kendilerini çok övdüler ama çok zarar verdiler. Yeni evimize asansör kuruldu, kırılacakları üst üste koymuşlar. Aşağıda site sakinleri ile polemiğe girdiler ve o ara biz balkondan bakarken kamyonun içinde kolilerimiz devrildi. Koliler devrildi arkanızda dediğimizde sadece elektrik süpürgesi düştü ya diye lakayıt şekilde cevap verip kolileri den üstünde kıyafet yazanın. İçine elini sokup bunlar kıyafet ya dediler. Ama diğer kolilere bakmadılar bile. Onların içinde yemek takımlarımız vardı, gümüş çay setimiz vardı ve büyük çoğunluğu kırıldı. Halılarda sarılmamış ve uç kısımları siyah siyah yağ lekesi olmuş. Yatak odası takımının ışıklı makyaj aynası vardı elektrik kablosunu keserek taşımışlar. Komodinin rayını bozmuşlar. Yemek odası takımının kumaşlı sandalyeleri de sarılmadan arabaya konulmuş. Taşırken ellerinde simsiyah kir oldu bunun yanı sıra kumaşını yırttılar çünkü asansöre sırt üstü koymuşlar. Sandalyeyi asansörün üstünden asılınca takıldı ve yırtıldı. Kavanoz takımlarımızı, kupalarımızı (manevi değeri olan), fincan setimizi kırdılar. Ben adamı aradım bizim 3000 TL'ye yakın zararımız var dediğimde ilk önce orta yolu buluruz cana geleceğine mala gelsin dedi. Sonra da benden 200 TL'den başka para çıkmaz dedi. Ben ilk defa ev taşıyorum neden sözleşmeden bahsetmediniz dediğimde hımm ben sana KDV de kitleyeyim de gör o zaman dedi. Sözleşme olduğunda tüketici derneği ile hak arayacağımızı biliyorlar.
KADİR
enizli Egem Nakliyat anlaşma yapana kadar çok kibar, çok yardımsever. İş bittikten sonra muhatap bile almıyorlar, verdikleri sözleri tutmuyorlar. Müşteriyi kandırmaya çalışıyor. Evimi taşımaları için anlaştık. Hiçbir firmanın sormadığı kadar detaylı eşyaları sordular. Her odayı tek tek saymama rağmen ve Armut.com 'da 3+1 ev diye ilana çıkmama rağmen sözleşme yapıp 300 TL kaporayı benden aldıktan sonra, arayan şoförleri ''abi senin eşyan fazla ben taşıyamam'' dedi. Bu süreçte öğrendim ki firmanın zaten kendi aracı yokmuş. İşi aldıktan sonra platform üzerinden araç arıyormuş. İlanlarının ekran görüntüsü de bende mevcuttur. Sonra beni arayıp ''siz bir oturma takımı var ''dediniz diye beni suçladılar. 3+1 diye ilana çıkmama rağmen ve sözleşme yapmış olmamıza rağmen, fiyat arttırmaya kalktılar. Bende bunu kabul etmedim ve kaporamı gönderin dedim.